Wiele osób obecnie wyprowadza się z dużych miast, by zamieszkać w mniejszych miejscowościach. Często wybieramy miasteczka, a nawet wioski położone z dala od miejskiego gwaru. Są to tereny nowe, jeszcze niezagospodarowane, często z mało rozwiniętą infrastrukturą. Jeśli więc budujemy się w miejscach o zabudowie rozproszonej, gdzie nie ma poprowadzonej sieci kanalizacyjnej, warto zainwestować w przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Mieszkasz pod Lesznem i zastanawiasz się, jak odprowadzić zanieczyszczenia? Dowiedz się więcej o biologicznych i przydomowych oczyszczalniach ścieków i dokonaj inwestycji, która będzie Ci służyć przez lata.

Czym są przydomowe oczyszczalnie?


Czym są przydomowe oczyszczalnie ścieków

Zasada działania oczyszczalni jest bardzo prosta. W urządzeniu zachodzą intensywne, lecz naturalne procesy biologiczne, które pozwalają na nieszkodliwe rozłożenie ścieków i zamianę ich w związki mineralne. Efekty procesów zachodzących w przydomowych oczyszczalniach ścieków można odprowadzić do gruntu, a nawet rzeki, nie obawiając się o skażenie lub zanieczyszczenie środowiska.

Dzieje się tak dlatego, że zanieczyszczenia rozkładane są dzięki naturalnym procesom gnilnym. Pierwszym etapem zachodzącym w specjalnie przystosowanym do tego osadniku jest beztlenowe rozkładanie ścieków. Procesy gnilne zachodzą dzięki bakteriom beztlenowym oraz zjawiskom fizycznym. Efektem tego etapu jest rozdzielenie ścieków na część płynną oraz osad, który zostaje przefiltrowany.

Kolejnym etapem zachodzącym w oczyszczalni jest klarowanie ścieków w warunkach tlenowych. W wyniku tego wszystkie zanieczyszczenia groźne dla środowiska zostają rozłożone, dzięki czemu mamy pewność, że prosperowanie naszego domu jest w pełni ekologiczne.

Przydomowe ekologiczne lub biologiczne oczyszczalnie ścieków składają się z zespołu urządzeń, wykorzystujących procesy samooczyszczania. Oczyszczalnie przydomowe funkcjonują w oparciu o pożyteczne dla środowiska bakterie. W tym przypadku zachodzą te same naturalne procesy, które w wodach powierzchniowych, jednak w oczyszczalniach tego typu odbywają się dużo szybciej niż w naturze.

Niskie koszty przydomowej oczyszczalni ścieków

Mieszkasz pod Lesznem i chcesz zainwestować w przydomową oczyszczalnie ścieków? Zastanawiasz się, czy to dobra inwestycja w przyszłość? Zdecydowaną zaletą przedstawionego rozwiązania jest fakt, że funkcjonowanie tego typu oczyszczalni jest praktycznie bezobsługowe. Efektem oczyszczania ścieków są płyny, które swobodnie możemy odprowadzić do środowiska, nie obawiając się o skażenie przyrody. Co więcej – inwestycja w tego typu sprzęt to większy wydatek jednorazowy, jednak roczne koszty utrzymania są bardzo niskie – wahają się od 100 do 400 zł. To wszystko sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na tego typu rozwiązania proekologiczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Doradztwo

Projektowanie

Transport

Montaż

Serwis

Monitoring

Czym są przydomowe oczyszczalnie ścieków Leszno

1. Niedroga eksploatacja przydomowej ekologicznej lub biologicznej oczyszczalni ścieków w Lesznie.

Na wybór przydomowej oczyszczalni decydują się przede wszystkim osoby, którym zależy na długoterminowej oszczędności. Podczas gdy zbiornik na szambo trzeba regularnie opróżniać, przydomowa oczyszczalnia ścieków działa praktycznie bezobsługowo. W zależności od wielkości zbiornika i ilości osób zamieszkujących gospodarstwo domowe, wywóz nieczystości może kosztować nawet ponad 2 tysiące złotych rocznie. Użytkownicy nowoczesnych przydomowych oczyszczalni płacą jedynie za wywóz osadu tak jak zaleca producent oraz za energię elektryczną do zasilania pompy, co ogranicza się do symbolicznego kosztu w porównaniu do zamontowanego zbiornika na szambo.

Zakup tych urządzeń jest więc inwestycją, która może zwrócić się już po ok. 3– 5lat.

2. Przydomowe oczyszczalnie ścieków biologiczne są bezpieczne dla środowiska

Ścieki są oczyszczane bardzo dokładnie i bez przeszkód mogą być odprowadzane do gruntu lub wód powierzchniowych. Wykorzystując ekologiczną lub biologiczną oczyszczalnię ścieków dbasz o środowisko naturalne.

Zamów oczyszczalnię i zacznij dbać o środowisko

3. Odpowiednie rozwiązanie na każdy teren

Wybierając spośród różnych rozwiązań, można znaleźć odpowiednie nawet dla działki zlokalizowanej na tzw. trudnym gruncie, bądź przy wysokim poziomie wód gruntowych. Wielu naszych klientów z Leszna decyduje się na biologiczne oczyszczanie ścieków mimo posiadania nieruchomości na gruntach gliniastych i skalistych.

4. Możliwość wykorzystania wyprodukowanej wody

Dodatkową korzyścią z posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków jest możliwość wykorzystania wody powstającej po oczyszczaniu do podlewania ogrodu czy zasilenia oczka wodnego. Oszczędzasz i chronisz środowisko.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków – alternatywne rozwiązanie

Dla szczególnie wymagających przygotowaliśmy propozycję biologicznej oczyszczalni ścieków, które jest zdecydowanie łatwiejsza w montażu. Tego typu sprzęt jest niewielki, a jego lokalizacja nie jest ograniczona przez rodzaj gruntu, na jakim ma być usytuowany.

Tego typu oczyszczalnie biologiczne mogą oczyszczać ścieki na dwa sposoby: z osadem czynnym lub ze złożem biologicznym. Osad czynny to pływające mikroorganizmy, które w warunkach tlenowych rozkładają zanieczyszczenia. W tego typu oczyszczalniach wymaga się usunięcia zalegającego osadu, jednak jest to proces szybki i nieuciążliwy. Złoże biologiczne to natomiast stworzone specjalnie warunki, dzięki którym rozwijają się bakterie. To właśnie one rozkładają zanieczyszczenia, doprowadzając ostatecznie do powstania płynu, który swobodnie można odprowadzić do środowiska bez obawy o skażenie.

 

Wybierz rozwiązanie przydomowej oczyszczalni ścieków w Lesznie

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę dla siebie.

Siedziba Firmy:

Inter Progress Sp. z o.o.
ul. Kosynierów 39
63-100 Śrem
NIP: 785-177-40-18
sekretariat@interprogress.pl
Tel/fax 61 28 39 596
Tel. +48 508 504 627
Tel. +48 604 846 409

Oddział:

Inter Progress Sp. z o.o.
63-400 Ostrów Wielkopolski
NIP: 785-177-40-18
biuro@interprogress.pl
Tel. 508 504 627