Nowoczesne, wydajne, biologiczne oczyszczalnie ścieków BioDisc® marki Klargester stanowią innowacyjne rozwiązanie dla domów jedno- oraz wielorodzinnych bez przyłącza do sieci kanalizacyjnej.

Jedyna w swoim rodzaju technologia złóż obrotowych zapewnia doskonałą jakość pracy systemu. Szamba ekologiczne BioDisc® wykazują niskie koszty eksploatacji, dzięki niewielkiemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną i pojemnemu osadnikowi wstępnemu. Na oszczędność wpływa niewątpliwie także prosta zasada funkcjonowania, pozbawiona skomplikowanych rozwiązań automatycznych, pomp mamutowych, dyfuzorów, sprężarek i innych. System działa sprawnie i przez długi czas, nie wymagając kosztownej konserwacji.

Co ważne, przydomowe oczyszczalnie ścieków BioDisc® należą do systemów niesłyszalnych (silnik wolnoobrotowy zamknięty jest pod pokrywą) i niewytwarzających przykrych zapachów (brak mechanicznego wtłaczania powietrza).

Oczyszczalnie ekologiczne BioDisc® posiadają certyfikat zgodności z normą PN-EN 12566-3+A1:2009, potwierdzający wysoką skuteczność w eliminowaniu zanieczyszczeń (95%) dla różnych warunków i wielkości dopływających ścieków. To systemy realizujące wszelkie normy europejskie w zakresie gospodarowania nieczystościami z gospodarstw domowych. Ściek oczyszczony w szambie ekologicznym może zostać odprowadzony do gruntu bądź, po uzyskaniu stosownych zezwoleń, do wód powierzchniowych: rowów, rzek, jezior czy stawów.

Badania specjalistyczne wykazały, że:

  • przydomowe oczyszczalnie ścieków BioDisc® firmy Klargester nie emitują hałasu ani nieprzyjemnych zapachów,
  • wykazują niskie zużycie energii,
  • wyróżniają się długoletnią żywotnością, bez usterek mechanicznych i technicznych,
  • wymagają niedużych nakładów konserwacyjnych,
  • posiadają łatwy dostęp podczas prac serwisowych,
  • generują niewielkie ilości osadów i posiadają dużą pojemność jego magazynowania, dzięki czemu są praktycznie bezproblemowe w obsłudze.

Biologiczna, przydomowa oczyszczalnia ścieków BioDisc® firmy Klargester to idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników, którzy chcieliby skorzystać z możliwości odprowadzania zneutralizowanych i oczyszczonych ścieków do wód powierzchniowych. Nasi specjaliści służą doradztwem w kwestii projektowania i instalacji oraz uzyskania stosownych zezwoleń.

 

sad1

 

Animacja działania BioDisc Kingspan: